Notice: Use of undefined constant php - assumed 'php' in C:\webspace\NWB30011\ruyatabirleriveyorumlari.com\www\ayar.php on line 15 Rüyada Yüz görmek

Rüya Tabirleri

Rüya Tabirleri Notice: Undefined variable: index in C:\webspace\NWB30011\ruyatabirleriveyorumlari.com\www\ruyadetay.php on line 55 İndexi


A - B - C - Ç - D - E - F - G - Ğ - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z


Yüz

        Rüyada yüz görmek, bir kimsenin rüyada yüzünü güzel görmesi, dünyada iyi halli oluşuna, müjde ve sevince delâlet eder.
        Yüzünü siyah görmesi, «Onlardan birine kız (doğumu) müjdesi verilince, kendisini pek öfkeli olarak, yüzü simsiyah kesilir.»  meâlindeki âyet işaretince yanında hâmile kadın bulunan kimse için, kız çocuğu ile müjdelenmesine delâlet eder.
        Yanında hâmile kadın bulunmayan bir kimsenin rüyada yüzünün siyah olduğunu görmesi, o kimsenin asi ve günahkâr bir kişi olduğuna delâlet eder.
        Rüyada yüz sarılığı, zillet ve kıskançlığa delâlet eder. Bazen de yüz sarılığı nifaktır, çünkü sarılık hastalıkla, hastalık da nifakla tâbir edilir.
        Bazen rüyada görülen yüz sarılığı: «Secde izinden (meydana gelen) nişanları yüzlerindedir.» meâlindeki âyet gereğince çok ibadet yapmaya delâlet eder. Çünkü bu âyet-i kerîme secde ve ibadet edenlerin yüzlerindeki sarılıkla tafsil edilmiştir.
        Zenci olan birisinin rüyada, yüzünün beyaz olduğunu görmesi, onun münafık ve hayasız birisi olduğuna delâlet eder.
        Bir kimsenin rüyada yüzünün siyah ve vücudunun beyaz olduğunu görmesi, o kimsenin içinin dışından daha hayırlı olmasına delâlet eder. Yüzünün beyaz ve vücudunun siyah olduğunu görmesi, o kimsenin dışının içinden daha hayırlı olmasına delâlet eder.
        Bir kimsenin rüyada yüzünün uyanıkken tüy bitmeyen yerinde tüy bittiğini görmesi, borcunun çok olduğuna, şöhret ve makamının gitmesine delâlet eder.
        Bir kimsenin rüyada yüzünü bulunduğu halden değiştiğini ve güzelliğinin eksildiğini görmesi, o kimsenin durumunun eksikliğine ve çok şaka yaptığına delâlet eder. Çünkü şakanın çokluğu yüz suyunu giderir.
        Rüyada yanaklarındaki etlerin gittiğini gören kimse, «Sizden birisinin devamlı dilencilik yapar da yüzünde hiç bir et parçası olmadan Allah'ın huzuruna çıkar» hadîsi şerîfince, ömrü oldukça dilencilik yapar ve geçimini onunla temin eder.
        Bir kimsenin rüyada yüzünde siyahlık veya toz ve toprak yahut eğrilik ve çarpıklık bulunduğunu görmesi, o kimsenin şöhret ve makamından düşmesine delâlet eder.
        Bir kimsenin rüyada yüzünün veya gözlerinin gök renkte olduklarını görmesi, «Biz günahkârları o gün güzleri gömgök bir halde mahşerde toplayacağız.»  meâlindeki âyet işaretince, o kimsenin suç ve günahkâr olduğuna delâlet eder.
        Rüyada yüzünün siyah olduğunu gören kimsenin^ çokça yalan söylemesine veya dininde bir bid'at ihdas ettiğine delâlet eder.
        Yüzünün kırmızı olduğunu ve kırmızılıkla beraber beyazlığın da bulunduğunu gören kimsenin ferah, şerefli ve güzel geçinmesine delâlet eder. Bu rüyayı gören salih bir kimse ise, ona utanacağı bir şey isabet eder.
        Yüzünün büyük olduğunu görse, rütbe ve makamma kavuşacağına delâlet eder.
        Yüzünün terlediğini gören kimsenin, hayalı ve utangaç olduğuna delâlet eder. Bazen de yüz sarılığı, aşk ve muhabbete delâlet eder.
        Rüyada yüzünün kırmızı ve asık olduğunu gören kimseye, inecek bir belâya veya gelecek bir kedere delâlet eder.
        Rüyada kendisine bir adamın yüzünü ekşittiğini görse, o adamdan hoşlanmayacağı bir şeyi görür.
        Bir kadın rüyada yüzünün isle siyahlandığını görse, kocasının ölümü ile tâbir edilir.
        Bir kadın rüyada yüzüne potra sürüp, sürme çektiğini görse, kendisi ve kocası hakkmda iyiliğe ve yüz güzelliğine düşkün olmaya delâlet eder.
        Rüyada yüzünün beyazlığını ister sağ, isterse ölü olsun, rüya sahibesinin iyi halli birisi olduğuna delâlet eder.
        Rüyada kadının veya küçük çocuğun yahut kendi yüzünün gü
zelliği mübarek birisi olduğuna, bu rüyanın aksini görmek de mezkûr tâbirin aksine delâlet eder.
        Bir kimsenin rüyada iki yüzlü olduğunu görmesi: «Cenab-ı Hak iki yüzlülere bakmaz.» hadîsi şerifince, o kimsenin sonunun kötü olduğuna delâlet eder.
        Bir kimse rüyada birçok yüzünün bulunduğunu görse: «Melekler, o kâfirlerin yüzlerine ve arkalarına vura, vura»  meâlindeki âyet işaretince, o kimsenin irtidad etmesine delâlet eder.
        Rüyayı gören âlimse, ilmin çeşitli dallarında söz sahibi olmasına delâlet eder. 1
        Rüyada yüzünü buruşturmak, ağlamak, çirkinleştirmek veya yüzünü karartmak makamının elden gitmesine ve yalan söylemeye delâlet eder. Bazen yüzün siyahlığı, korkuya delâlet eder.
        Rüyada sakal tüylerinin bulunduğunu gören kimsenin, kalbi selimdir. Sakal tüylerinin bulunmadığını gören kimsenin de, pis bir adam olduğuna delâlet eder.
        Rüyada yüzünün çatlayıp yarılması, rüyayı görenin hayasının azlığıdır.
        Rüyada yüzünün taze ve güzel olduğunu gören kimsenin, hayalı birisi olduğuna delâlet eder.
        Rüyada yüzün çirkinliği kötü ve ayıptır. Çünkü kötülük ve ayıp çirkinlikten ibarettir.
 
© 2010 Copyright - Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Kullanmak, Yayınlamak ve Çoğaltmak Yasaktır.